HTML

ایران گستر در صدد آن است تا با آموزش های تصویری خود, شما را با به روز ترین زبان های برنامه نویسی آشنا کند تا با یادگیری آنها بتوانبد وارد بازار کار شوید و کسب و کار خود را رونق بخشید. از این پس آموزش های HTML مارا دنبال کنید.

HTML

تگ

</body>
</html>

برای مشاهده ی خروجی، رویاین لینککلیک کنید.

در مثال بالا یک عنصر

داشتیم که id آن برابر باdemo بود اما محتوایی نداشت. سپس با جاوا اسکریپت آن را دریافت کردیم و به آن محتوا (عبارت Hello JavaScript) دادیم.(ایران گستر)

البته استفاده از جاوا اسکریپت به همین مرحله ختم نمی شود. ما می توانیم پیشرفته تر شویم و با استفاده از جاوا اسکریپت حتی خصوصیات CSS را نیز به همراه HTML تغییر دهیم:(ایران گستر)

برای مشاهده ی خروجی، رویاین لینککلیک کنید.

مشخص است که می توانیم کارهای خلاقانه ی بسیار زیادی را با جاوا اسکریپت انجام دهیم!

به طور مثال به کد زیر نگاه کنید:(ایران گستر)

برای مشاهده ی خروجی، رویاین لینککلیک کنید.

در این کد با تغییر دادن دو تصویر متفاوت، تصور می کنیم که با فشار دادن دکمه ها چراغ را خاموش یا روشن می کنیم!

به هر حال این ها چند مثال از قدرت ترکیبی جاوا اسکریپت و HTML بود تا شما بدانید چه کارهایی را می توان با این دو انجام داد. انتظار بنده این است که اگر فرد مبتدی باشید از این کدها سردر نیاورید. اگر این طور است، اصلا مشکلی نیست چرا که شما هنوز زبان جاوا اسکریپت را یاد نگرفته اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از مثال ها لذت ببرید و چشم خود را به دیدن این نوع کدها عادت بدهید.(ایران گستر)

تگ

تگ

سوال:چه محتوایی باید درون

پاسخ:کاملا بستگی به شما دارد. ممکن است بخواهید وب سایت خود را طور دیگری برنامه نویسی کنید تا افرادی که جاوا اسکریپت ندارند از آن نسخه استفاده کنند و یا شاید هم بخواهید مانند اکثر توسعه دهندگان دیگر یک اخطار به کاربر نمایش دهید تا جاوا اسکریپت خود را فعال کند. مثال:(ایران گستر)

برای مشاهده ی خروجی، رویاین لینککلیک کنید.

آدرس دهی فایل ها

آدرس دهی فایل ها در دنیای وب (چه HTML باشد، چه جاوا اسکریپت، چه PHP و .) معمولا از یک قانون پیروی می کنند.file path به معنی <<مسیر فایل>> است و آدرس یک فایل را بر اساس ساختار پوشه های یک سایت مشخص می کند. ما زمانی ازfile path استفاده می کنیم که بخواهیم ازعناصر خارجیاستفاده کنیم، مانند:(ایران گستر)

نکته: باید توجه داشته باشید، زمانی که می گوییمعناصر خارجیمنظورمان خارج از سورس کد است، نه وما خارج از سرور شما!(ایران گستر)

آدرس مطلق یا کامل (Absolute File Path)

آدرس های کامل یا مطلق، همانطور که از نامشان مشخص است، آدرس یک فایل را به صورت کامل و تمام مشخص می کنند. معمولا زمانی از این نوع آدرس دهی استفاده می کنیم که منابع خارجی ماروی سرور خودمان نباشدو بخواهیم از یک آدرس اینترنتی دیگر فایلی را بگیریم مانند:(ایران گستر)

برای مشاهده ی خروجی، رویاین لینککلیک کنید.

آدرس نسبی (Relative File Path)

آدرس های نسبی به جای آنکه آدرس فایل مورد نظر ما را تمام و کمال مشخص کنند، قسمت خاصی از آن را مشخص می کنند. از این نوع آدرس دهی تنها زمانی می توان استفاده کرد که فایل یا منابع مورد نظر حتما روی سرور خودمان باشد! مثال:(ایران گستر)

آدرسی که در کد بالا داده ایم با یک اسلش (علامت/) شروع شده است:

/images/picture.jpg

این اسلش می گوید به root (فولدر اصلی) برو و از آنجا دنبال پوشه یimages بگرد و از داخل آن تصویرpicture.jpg را پیدا کن!

یک حالت دیگر به این شکل است:(ایران گستر)

در این شکل آدرس دهی، از هیچ علامت اسلشی در ابتدای آدرس استفاده نکرده ایم:

images/picture.jpg

این یعنی به پوشه یimages برو و فایلpicture.jpg را پیدا کن. البته یادتان باشد زمانی می توانید اینطور آدرس بدهید که فایل سورس کدتان (فایلی که کد بالا را در آن نوشته اید) به همراهimages در یک پوشه باشند! به طور مثال اسم فایل سورس کد index.html باشد و به همراه پوشه ای به نامimages هر دو در یک پوشه ی دیگر (مثلا My HTML Files) باشند. به همین دلیل این نوع آدرس دهی <<نسبی>> نام دارد؛فایل هایتان رانسبتبه سورس کد آدرس دهی می کنید.(ایران گستر)

روش دیگر آدرس دهی نسبی به این صورت است:

آدرسی که در این کد مشخص کرده ایم با دو علامت نقطه و یک اسلش شروع می شود:

/images/picture.jpg

این ترکیب (/) معنای خاصی دارد، یک پوشه به عقب برو! در اینجا دیگر پوشه ی images مانند مثال قبل در یک پوشه با سورس کد قرار ندارد. این حالتی است که در آن فایل سورس کد ما در یک پوشه قرار دارد اما پوشه ی images در آنجا نیست بلکه یک پوشه عقب تر یا یک سطح عقب تر می باشد.(ایران گستر)

بهترین روش آدرس دهی

پاسخ این سوال در موقعیت های مختلف متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی آدرس دهی نسبی بسیار بهتر است چرا کهfile path های شما به آدرس URL تان وابسته نمی شوند و با تغییر آن مجبور نیستید همه را دوباره تغییر دهید. همچنین لینک ها و منابعی که آدرس دهی دارند درlocalhost (کامپیوتر خود) نیز کار می کنند و می توانید هنگام توسعه دادن یک برنامه در سیستم خود نیز کارکرد آن را ببینید.(ایران گستر)

استفاده ازfile path های مطلق و کامل باعث بروز دردسر های زیادی می شوند به جز مواردی که راه دیگری نداشته باشیم (مثلا منابع ما روی یک سرور دیگر قرار داشته باشند).(ایران گستر)

آموزش گام به گام و تصویری HTML قسمت بیستم(ایران گستر)

آموزش گام به گام و تصویری HTML قسمت نوزدهم (ایران گستر)

آموزش گام به گام و تصویری HTML قسمت هجدهم (ایران گستر)

گستر ,یک ,آدرس ,جاوا ,اسکریپت ,html ,ایران گستر ,جاوا اسکریپت ,آدرس دهی ,گستر 1 ,یک پوشه ,خروجی، رویاین لینککلیک ,innerhtml hello javascript ,demo innerhtml hello

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
learningenglish22 school-shad thursbranalob rastinwebseo gauxasxiucris vpsblog epishroe minslipulso weihillfata